Hakkımızda

Selolit’ in konusu olan lif levha teknolojisi dünyada 19. Yüzyılda keşfedilmiş olmasına rağmen ancak 1950’ li yıllarda seri üretim tarzında çalışmayı mümkün kılacak gelişmeye ulaşabilmiştir.

SELOLİT HAKKINDA

İşte Selolit de odun hammaddeli lif levha (Duralit) imalatı yapmak gayesi ile ilk 1956 yılında İzmir’ de kurulmuş ve üretim faaliyetine 1958 senesinde başlamıştır. Tesis o güne kadar ağacın kereste elde edilen kısımları hariç olan ve Türkiye'de ancak yakacak olarak tüketilen kısımlarını sanayide değerlendirip mobilya üreticilerine malzeme olarak sunan ilk tesis olmuştur. 1963-1972 yılları arasında bir yenilenmeye tabi tutulmuş ve 1997 yılında da İzmir’ den Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki yeni yerine taşınırken bu kez son teknolojiye uyum sağlanmış sofistike enstrümantasyon, PLC ve PC kumanda sistemli otomasyonu ile odun hammaddeli levha teknolojileri içinde en eskilerinden olan bir teknolojinin en mükemmel bir şekilde güncelleştirilmesi başarısına ulaşmıştır. Ve Selolit’ in bu teknolojik atılımları kesintisiz devam etmektedir.

Vizyon ve Misyon

Her daim yeniliğe açık Selolit, kurulduğu yıldan beri daima ‘’prensip ve güvenin simgesi ’’ olmaya devam etmektedir ve Türkiye’de odun kökenli levha sanayinin öncüsü olmaktan gurur duymaktadır.

"Prensip ve güvenin simgesi"